Ударно начало за ЦСКА (М), Жоро Миланов на пейката (видео)

Националът Георги Миланов не се появи в игра за ЦСКА (Москва) в първия кръг от новия сезон в руското първенство. Родният халф беше в групата на "армейците", но остана на резервната скамейка при победата над Анжи с 3:1. Отборът на Виктор Гончаренко стигна до трите точки с попадения на Виктор Васин, Александър Головин и Бобрас Натхо от дузпа. За домакините се разписа Иван Маркелов.

Двубоят започна с дълбока преса на "армейците" и пропуск на Витиньо. Бразилецът обаче беше в основата на гола, с който ЦСКА поведе в 21-ата минута. Той намери снажния Виктор Васин и централният защитник с глава разстреля Андрей Солосин. В 29-ата минута Иван Маркелов беше изведен сам срещу Игор Акинфеев, но стреля право в ръцете на опитния страж.
В края на полувремето Витиньо от чиста позиция уцели гредата, но превъзходството на столичани продължи и след почивката. В 49-ата минута националът Александър Головин получи топката от Понтус Вернблум и с прецизен удар удвои преднината на ЦСКА.

Маркелов в 67-ата минута върна надеждите на Анжи след добра комбинация между Павел Яковлев и Хасан Мамтов. Много скоро обаче Томас Фибел фаулира в наказателното поле Бибрас Натхо и самият израелец реализира дузпата за крайното 3:1 в полза на "армейците".