Арсен Венгер: Очаквахме Лаказет да допринесе за качеството на отбора

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер говори за новото попълнение Александре Лаказет. Френският национал премина в английския клуб от Олимпик (Лион) за 46.5 милиона лири, което е рекорден трансфер за лондончани.

В четвъртък "артилеристите" победиха с 2:0 срещу ФК Сидни в приятелски двубой, в който Лаказет дебютира с гол. Той влезе в игра в 68-ата минута и се разписа 15 минути по-късно.

"Видяхте, че като цяло той беше щастлив. Очаквахме да допринесе за качеството на отбора и в дълги периоди от двубоя той се представи силно. Важно е бързо да се приспособи, защото от един нападател се очаква да вкарва голове", заяви Венгер.

В събота отборът от Северен Лондон ще има контрола с Уестърн Сидни Уондърърс.