Лаказет дебютира с гол за Арсенал (видео)

Арсенал започна предсезонното си турне в Австралия с победа с 2:0 над местния ФК Сидни. Двубоят ще се запомни с дебюта на Александре Лаказет, който влезе в игра в 68-ата минута и се разписа 15 минути по-късно. Резултатът бе открит от Пер Мертезакер още в четвъртата минута. Другото ново попълнение на Арсен Венгер - Сеад Коласинак, също дебютира, като започна като титуляр и остана на терена 68 минути. "Артилеристите" пропиляха още няколко положения, а Дани Уелбек пропусна и дузпа в 54-ата минута.

Двубоят се изигра пред повече от 80 000 зрители в Сидни.

Още в четвъртата минута капитанът на Арсенал Пер Мертезакер даде аванс на гостите. Отбраната на Сидни не успя да се справи с един корнер пред собствената си врата, получи се двоен рикошет, след което германеца, който беше с гръб към вратата, успя да насочи акробатично топката към ъгъла. "Артилеристите" продължиха да доминират, но в 35-ата минута Сидни можеше да изравни от нищото, но удар на Мат Саймън срещна гредата.

Иначе младият Рийс Нелсън направи добро впечатление през първото полувреме.

В 54-ата минута главният рефер отсъди спорна дузпа за нарушение на Райъл срещу Уолкот. Уелбек обаче пропусна от бялата точка.

В 68-ата минута в игра за своя дебют се появи рекордното ново попълнение на Арсенал Александре Лаказает.  Французинът оформи тандем в атака със своя сънародник Оливие Жиру, който влезе по същото време. 15 минути след това Лаказет вкара и дебютния си гол с екипа на лондончани. Иуоби проби добре отдясно и пусна топката по земя към бившия нападател на Лион, който засече от 7-8 метра, удвоявайки аванса на Арсенал.

Арсенал (титуляри): Чех, Брамал, Биелик, Мертезакер, Коласинак, Йозил, Уолкот, Коклен, Нелсън, Уилок, Уелбек

Резерви: Мартинес, Монреал, Джака, Мейтланд-Найлс, Мален, Нкетиа, Елнени, Иуоби, Оклсейд-Чембърлейн, Жиру, Лаказет