България с драматична победа над Република Корея (видео + снимки)

Волейболистките от националния отбор на България записа втора победа във втора дивизия на Световното Гран При. Момичетата на селекционера Иван Сеферинов надделяха много трудно и драматично над коравия тим на Република Корея с 3:2 (20:25, 25:15, 25:14, 22:25, 15:8) във втория си мач от турнира в Група А2, на който сме домакини, игран тази вечер пред страхотната публика от близо 1500 зрители в зала "Булстрад Арена" в Русе.

По този начин българските "лъвици" са начело с 2 победи от 2 мача и 5 точки. Република Корея пък е с 1 победа, 1 загуба и 4 точки. Утре (9 юли) в последния ден на турнира България ще играе срещу Германия, която по-рано днес би без проблеми Казахстан с 3:0, докато корейките ще излязат срещу казахстанките. Срещите са съответно от 20,10 и 16,40 часа и ще бъдат предавани пряко по БНТ HD.

Корейските волейболистки, водени от голямата си звезда Йеон Кън Ким, спечелиха сравнително лесно първия гейм с 25:20, но след това се усети огромен спад в играта им. Българските "лъвици" пък се събудиха и показаха истинските си възможности, за да затворят категорично следващите два гейма след 25:15 и 25:14. След това Република Корея се върна в мача след 25:22 и прати мача в тайбрек. В него българските момичета не тръгнаха добре, но успяха да се върнат в гейма при 6:6 и в крайна сметка се поздравиха с победата след 15:8 и 3:2.

Най-полезни за българския тим стана Добриана Рабаджиева (3 блока, 2 аса, 38% ефективност в атака и 56% позитивност посрещане) и Христина Русева (4 блока, 4 аса и 56% ефективност в атака) с по 17 точки за победата. Много силен мач изигра и Нася Димитрова, която добави 16 точки (3 блока и 65% ефективност в атака) за успеха. За Република Корея Йеонга Парк също реализира 17 точки (2 аса и 38% ефективност в атака), а голямата звезда на отбора Йеон Кън Ким завърши с едва 14 точки (2 блока, 23% ефективност в атака и 58% позитивно посрещане).

БЪЛГАРИЯ - РЕПУБЛИКА КОРЕЯ 3:2 (20:25, 25:15, 25:14, 22:25, 15:8)
БЪЛГАРИЯ: Петя Баракова 6, Гергана Димитрова 12, Добриана Рабаджиева 17, Елица Василева 12, Христина Русева 17, Нася Димитрова 16 - Русена Сланчева-либеро (Мирослава Паскова 1)
Старши-треньор: Иван Сеферинов
РЕПУБЛИКА КОРЕЯ: Хие Сеон Юм 2, Хиджин Ким 8, Йеон Кън Ким 17, Су Джи Ким 8, Хио Джин Ян 12, Йеонга Парк 17 - Хае Ран Ким-либеро (Йеон Йеон Ким, Со Ла Ли, Миюн Ким 2, Суджи Хан, Мин Кън Хван)
Старши-треньор: Сун Джин Хон.