България започна с бърза победа над Казахстан (видео + снимки)

Волейболистките от националния отбор на България започнаха с лесна победа участието си във втора дивизия на Световното Гран При. Воденият от селекционера Иван Сеферинов тим би бързо и без особени проблеми Казахстан с 3:0 (25:22, 25:19, 25:14) в първия си мач от турнира в Група А2, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Булстрад Арена" в Русе.

Утре (8 юли) във втория ден на турнира българските "лъвици" ще играят срещу отбора на Република Корея, който по-рано надигра Германия с 3:1 гейма. Срещата е отново от 20,10 часа в Русе, а преди това от 16,40 часа казахстанците ще излязат срещу Бундестима. Двата двубоя ще бъдат предавани пряко по БНТ HD.

Българските момичета доминираха по време на цялата среща като единствено в началото на първия гейм се наблюдаваше оспорвана игра. Българките дори изоставаха в резултата с 4 точки, но успяха да наваксат и да го спечелят с 25:22. Следващите части преминаха под изцяло под "диктовката" на "лъвиците" - 25:19 и 25:14.

Най-полезна за българския тим бе Нася Димитрова с 13 точки (3 блока, 1 ас и 69% ефективност в атака), а Христина Русева добави още 10 точки (3 блока и 47% ефективност в атака) за победата. За отбора на Казахстан Екатерина Жданова завърши с едва 7 точки.

БЪЛГАРИЯ - КАЗАХСТАН 3:0 (25:22, 25:19, 25:14)
БЪЛГАРИЯ: Петя Баракова 1, Елица Василева 6, Добриана Рабаджиева 8, Гергана Димитрова 8, Нася Димитрова 13, Христина Русева 10 - Русена Сланчева-либеро (Мирослава Паскова)
Старши-треньор: Иван Сеферинов
КАЗАХСТАН: Наталия Акилова 1, Екатерина Жданова 7, Ирина Кенжебаева 2, Катерина Татко 6, Радмила Береснева 4, Антонина Рубцова 2 - Диана Кемпа-либеро (Алия Баткулдина 3, Татяна Фендрикова)
Старши-треньор: Вячеслав Шапран.