СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Кристоферсон и Бакеруд превзеха Швеция с рекорд (видео+снимки)

Формула 1 има Монако, NASCAR има Дейтона, а Световният Раликрос Шампионат има Швеция. Забележителен кръг от сериите, който няма аналог. Над 45 000 зрители превземат малкото, заспало градче Хьолес, с регистрирано население от 143 души, за да се насладят на автомобилен екшън от най-висока класа, и не останаха разочаровани. Йохан Кристоферсон и Андреас Бакеруд отново заеха челните места на подиума и оставиха своите конкуренти да им дишат праха, постигайки втора поредна двойна победа.

За шведа Кристоферсон победата във "Вълшебния Уикенд" беше много специална, защото е първата му у дома и отбелязва неговия 7-ми пореден подиум за сезона. С това той изравни рекорда на съотборника си Петер Солберг за брой последователни качвания на почетната стълбичка и дава на 28-годишния състезател аванс от 31 точки в генералното класиране при пилотите.

Доминиращата форма на Йохан се виждаше още от начало, след като спечели две от квалификационните серии, полуфинала и записа най-бърза обиколка по пътя към поредния трофей.

Вторият, Андреас Бакеруд, не бе много назад. Пилотът от Hoonigan Racing Division имаше стабилен уикенд, като бе сред първите четирима в три от предварителните серии и спечели полуфинала. Второто място на Андреас допълва впечатляващата поредица от резултати за норвежеца тук – място на подиума във всички надпревари през последните 5 години, плюс победа през 2016-а.

За съжаление големият шампион Петер Солберг започна лошо - колата му изгасна на старта на  полуфинала, което практически го лиши от възможност за класиране сред първите трима, които преминават напред. Главният Hoonigan Кен Блок кара добре в квалификациите и успя да се класира 9-и, което бе достатъчно за участие в полуфиналите, но след оспорвана битка с Тими Хансен Блок остана на 4-та позиция и не успя да се вмъкна в големия финал.

Като бонус за зрителите шампионът от Gymkhana GRiD Люк Уудхам бе на лице, за да забавлява феновете между отделните серии със зверски дрифт демонстрации. Следва малко почивка за отборите от WRX преди следващият кръг, който е отвъд океана в Канада в периода 4 - 6 август.