Първата сензация на "Уимбълдън" е факт!

Първата сензация на тазгодишния "Уимбълдън" е факт! Световният №3 Стан Вавринка, който имаше шанс да се бори дори за първото място в световната ранглиста след края на турнира в Лондон, отпадна още в първия кръг. 32-годишният швейцарец отстъпи с 4:6, 6:3, 4:6, 1:6 пред младия руски талант Даниил Медведев. За 21-годишния Медведев това е едва трето участие на турнир от "Големия шлем" и дебют на "Уимбълдън" в кариерата му. До момента 49-ият в ранглистата на ATP Медведев не беше печелил мач от основната схема на турнир от "Шлема".

Младият руснак се възползва по най-добрия начин от проблемите на Вавринка с лявото коляно и елиминира двукратния четвъртфиналист, който миналата година загуби във втория кръг от аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро. Сега Стан отпада още на старта, след като в първия сет допусна пробив в петия гейм и не успя да го върне. Във втората част носителят на 3 титли от "Големия шлем"  Вавринка поведе с 3:0, а в края на сета двамата си раземниха по един пробив и в крайна сметка швейцарецът спечели с 6:3. В третия сет Медведев успя да пробие в последния момент, печелейки десетия гейм, а в четвъртатата част поставеният под №5 Вавринка загуби още два пъти подаването си и трябваше да преклони глава пред далеч по-неопитния си съперник, който във втория кръг ще играе със 124-ия в света Рубен Бемелманс. Белгиецът срази 39-годишния германски ветеран, бивш №2 в света, Томи Хаас с 6:2, 3:6, 6:3, 7:5.

В същото време, в може би най-драматичния мач досега при мъжете Аляж Бедене (Великобритания) прекърши 38-годишния хърватски ветеран Иво Карлович след 4 тайбрека. Бедене надви 211-сантиметровия гигант с 6:7 (5), 7:6 (6), 6:7 (7), 7:6 (7), 8:6, като двубоят продължи 4 часа и половина и в него имаше само един пробив, но той се оказа решаващ.