Ивайло Боджаков спечели втора титла във вечерните турнири "Лото"

Ивайло Боджаков се пребори за трофея в Осмия вечерен турнир "Лото", категория ИТЛ 250 и записа втора титла в Интерактив тенис. В оспорван мач той се наложи над Васил Гергинов с 2:0 сета (4:2, 4:2) и вече се готви за победа при напредналите в любителската тенис верига.

Финалът, който се игра на тенис комплекс "Про спорт", предложи много емоции и до последния момент не се знаеше кой ще бъде победител. В първия сет играта вървеше гейм за гейм и двамата финалисти взимаха подаването си, при 3:2 Ивайло най-накрая успя да намери противодействие на силно въртеливия сервис на съперника си и го проби.

Във втория сет Васил взе първия гейм, след което последва най-дългият гейм в мача, който Ивайло успя да спечели с много усилия. Последва пробив за Ивайло, а при 3:2 Васил имаше няколко точки за пробив и шанс да обърне мача. Ивайло обаче удържа сервиса си и спечели срещата.

"Мачът ми хареса, защото имаше доста обрати и дълги разигравания, което не е типично за кортовете с тревна настилка – каза Ивайло, след като взе купата на Интерактив тенис. – Всички геймове бяха много оспорвани, а аз се опитах да използвам като оръжие сечения си бекхенд. Васил обаче е левичар и ме затрудни. Добрият ми удар от форхенд отиваше на неговия форхенд, а той има доста добър топспин. Това ми създаваше проблеми да оставам по-дълго в разиграванията, но успях да направя по-малко грешки. В мача обаче имаше интрига и до последната точка не се знаеше кой ще победи. Играта беше много коректна и нямаше никакви проблеми, а това е много ценно за един аматьорски мач."

С победата Ивайло доказа, че е един от най-бързо прогресиращите тенисисти в Интерактив тенис. През февруари той загуби финал в категория ИТЛ 250 от Камен Маздрашки, но сега успя да се пребори за купата. С победата той записа четвърти финал в ИТЛ и втора шампионска титла в категория ИТЛ 250. От новата седмица обаче ранкингът му става по-висок и има право на участие само в турнирите „Лото“ за напреднали и в Мастърсите на лигата.

"Имам няколко участие в категория ИТЛ 500 на Интерактив тенис, но там е доста по-трудно и е добре да имаш достатъчно опит – коментира Ивайло. – Сега трябва да поработя върху сервиса си, защото в аматьорските мачове на по-високо ниво той е доста важен. Ако нямаш прилично първо подаване не можеш да стигнеш до финала. Искам да подобря и бекхенда си, защото когато усетят, че е по-слабият ми удар, противниците ме атакуват на него."

Вечерните турнири на Интерактив тенис продължават със срещите в категория ИТЛ 500 от Осмия вечерен турнир "Лото". От 10 юли започват мачовете в Деветия вечерен турнир, категория ИТЛ 125, а записването е отворено и за трите категории. Мачовете ще се играят на тенис комплекс "18.82", в двора на Минно-геоложкия университет в София. Желаещите могат да се запишат на сайта на interactive-tennis.com.