Ботев (Пд) надви Лудогорец на финала при 15-годишните

Ботев (Пловдив) напълно заслужено победи с 2:0 Лудогорец и спечели титлата при децата до 15 години (родени през 2002). Финалната среща се игра при много горещо време във Велико Търново, но над всички беше капитанът на жълто-черните и на националния отбор Станислав Шопов, който вкара един гол и изработи втория.

Така с края на сезона в детско-юношеския футбол може да се каже, че три титли отиват за школата на Лудогорец, две за Ботев (Пловдив) и една за ЦСКА-София.

Мачът започна с по една добра атака към двете врати, а в 34-ата минута Станислав Шопов откри резултата, след като навърза четири играчи на Лудогорец и с удар от 20 метра не остави шанс на вратаря Мирослав Пейчев.

В първата минута на второто полувреме Петър Георгиев от Лудогорец не успя да вкара от чиста позиция, след като получи пас от Хидайет Хюсеин. Това беше и най-чистата ситуация за лудогорци, а в средата на втората част Шопов отново се разходи из тяхната защита и беше съборен в наказателното поле. Иво Казаков беше точен от 11-те метра и покачи на 2:0. До края на мача Шопов си правеше каквото иска с топката и можеше да вкара и трети гол.