Литекс вкара седем на националния отбор на Венецуела за глухонеми

Литекс записа първа победа през лятната си подготовка. На своя стадион в Ловеч при температура почти 40 градуса по Целзий "оранжевите" разгромиха със 7:2 националния отбор на Венецуела за глухонеми, който се подготвя за участие на световно първенство. Още в първата минута гостите поведоха в резултата след грешка на централния защитник на домакините Петко Ганев. В петата ловчанлии изравниха. Дилян Димитров засече с глава центриране от корнер на Ивайло Раденцов. В 25-ата минута Георги Търтов изведе Костадин Аджов на стрелкова позиция и той даде аванс в полза на Литекс. Четири минути по-късно Веселин Васев покачи на 3:1, след като изпревари защитник на гостите в наказателното поле.

През втората част треньорът на домакините Живко Желев направи много смени, но "оранжевите" продължиха да са по-добрият отбор на терена и създадоха още голови положения. В 47-ата минута удар на Търтов от фаул срещна гредата. Три минути след това страхотен шут на Искрен Писаров беше спасен с мъка от вратаря на Венецуела. В 51-ата минута гостите успяха да намалят на 3:2 след страхотен диагонален удар на техен нападател. В 64-ата минута методи Костов изведе Писаров сам срещу стража на гостуващия тим и нападателят покачи на 4:2. Само две минути по-късно Георги Търтов изпълни прецизно пряк свободен удар за 5:2, а в 77-ата вкара втори гол. Тогава младокът беше изведен от Костадин Генков на голова позиция и се разписа. Три минути по-късно Търтов за втори път удари гредата от фаул, а крайното 7:2 оформи Методи Костов от дузпа в последната минута на мача. Следващата контрола на Литекс е на 5 юли срещу Ботев (Гълъбово) в Тетевен.