Резервите на Лудогорец отнесоха здрав пердах от Динамо (Москва) (видео)

Лудогорец инкасира първо поражение в предсезонните контроли, след като отстъпи с 1:3 на Динамо (Москва) в Австрия. Резултатът откри Жоао Паоло в 25-ата минута, но в края на полувремето Вандерсон изравни. След почивката разградчани инкасираха нови две попадения в своята врата, а техни автори бяха Бечирай и Зотов.

В тази среща българският шампион игра 90-минути с резервния си състав, в който личаха иманета на трима млади таланти - Василев, Керчев и Китов. Титулярите ще се появят на терена утре, когато ще се изправят срещу Ахмат, завършил на 5-о място в руската Висша лига през миналия сезон.

Първата опасност бе пред вратата на разградчани още в 4-ата минута. Кишада позволи руснаците да му отнемат топката пред наказателното поле. Последва опасен шут на Вандерсон, който Ренан изби.

В 18-ата минута Лудогорец имаше отличен шанс да вкара при първата си атака в мача. Кампаняро изведе Жоао Паоло по дясното крило, нападателят центрира към Кешерю, който опита да вкара с шпагат, но не уцели добре топката и Шунин улови.

Секунди по-късно Панченко шутира опасно, но в аут.

Така се стигна до 25-ата минута, в която Мисиджан изведе с брилянтно подаване Жоао Паоло очи в очи с Шунин, бразилецът преодоля стража на руснаците и със силен шут прати топката в мрежата на Динамо - 1:0 за Лудогорец.

Само седем минути по-късно Кешерю можеше да вкара ефектен гол, когато стреля от воле, но в аут.

В 41-ата минута Динамо изравни. След центриране отдясно последва изстрел с глава на играч на руснаците, който се отби в тялото на Лукас Саша, а рикошетът се превърна в асистенция към непокрития Вандерсон и нападателят без проблем вкара с шут от 5-6 метра.

Три минути след началото на втората част Динамо осъществи пълен обрат. След центриране отдясно Бечирай стреля в напречната греда, топката се върна към него и при добавката вкара с глава за 2:1.

В 54-ата минута Йонов осъществи пореден пробив, този път по лявото крило, и центрира успоредно по земя. Керчев не успя да се намеси по най-добрия начин и чукна топката към Зотов, който покачи на 3:1 за Динамо.

Последваха нови два опасни удара на руски футболисти, които Ренан спаси. В 70-ата минута пък реферът спести червен картон на Керчев, който дръпна с ръце откъсналия се сам срещу вратаря Бечерай, но съдията му показа само жълтия цвят.

В 79-ата минута Лудогорец можеше да намали изоставането си, но Кешерю изпусна сам срещу вратаря. Само 120 секунди по-късно Кешерю успя да вкара, но голът не бе признат поради много спорна засада.

До края на проверката и двата отбора имаха шанс да вкарат, но Кешерю не уцели вратата от удобна позиция, а Ренан за пореден път отрази опасен шут на руски футболист.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО (МОСКВА) 1:3