Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 2:0

Монтана и Септември не се победиха в Разлог

Отборите на Монтана и Септември (София) завършиха наравно 1:1 в контролна среща, играна на градския стадион в Разлог. Заради горещините двубоят започне с двайсетина минути по-късно.

Борис Галчев изведе напред в резултата новака в първа лига още в 5-та минута, засичайки остро центриране отляво на Владислав Романов. В 30-та минута новото попълнение в лятната селекция на монтанци Александър Манолов бе спънат в наказателното поле, но вратарят на Септември Янко Георгиев спаси битата от Петър Атанасов дузпа.

На полувремето новият ст. треньорът на Монтана Явор Вълчинов пусна в игра нови 11 футболисти и в 67-та минута Владимир Айтов изравни. Тогава 21-годишият пловдивчанин засече от воле центриране от корнер на Небойша Иванчевич.

Следващата проверка на монтанци е на 4 юли, срещу другия новак в елита Витоша (Бистрица).