Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Сезонът на трева започна лошо за Григор

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби още първия си мач на турнира на трева в Щутгарт. Поставеният под №2 българин претърпя поражение във втория кръг с 6:7 (4), 3:6 от поляка Йежи Янович, срещу когото хасковлията има две победи от вече четири мача. Това бе първият мач на Григор в сезона на трева, която му е любима настилка.

Григор спечели на нула откриващото си подаване в двубоя, а 203-сантиметровият поляк отговори с гейм на 30. Димитров печелеше с лекота сервис-геймовете си, но в общи линии това се отнасяше и за намиращия се под номер 155 в ранглистата на ATP в момента, но бивш №14 Янович. При 6:5 за хасковлията Григор бе само на 2 точки от победата в сета, тъй като сервиращият поляк губеше с 0:30. Янович обаче спечели 4 поредни точки и сетът влезе в тайбрек, в който полският тенисист направи първия мини-пробив и поведе с 3:1, а след това и с 4:2. Григор върна мини-пробива и изравни за 4:4, но при следващата точка Янович направи страхотен уинър по правата от бекхенд и това му донесе нов аванс в резултата. Полякът разполааше и с два поредни сервиса и се възползва от предимството си, за да вземе тайбрека със 7:4.

Във втория сет и двамата бивши полуфиналисти на "Уимбълдън" печелеха без никакви проблеми подаванията си до 3:3, когато пред Григор се откри чудесен шанс да пробие. Янович обаче се измъкна от 15:40, а след това отрази още един брейкпойнт и с помощта преди всичко на сервиса си полякът удържа подаването си, повеждайки с 4:3. Нещата се развиха още по-лошо за Димитров след това. 26-годишният хасковлия се озова в положението на противника си отпреди малко, но не съумя да се измъкне от 15:40 и при 5:3 Янович получи шанс да сервира за място на 1/4-финалите. Полякът бе безпощаден и набързо сложи точка на спора.

Без значение на кого ще заложиш по време на дербито, със Загорка шансовете ти са гарантирани. 1 от 4 печели*

Григор направи повече асове от съперника си днес (16 срещу 12), но бе пробит още при първата открила се пред Янович възможност, а самият Димитров пропусна и трите си брейкпойнта в срещата.
За Димитров следва кратка почивка преди той да се включи в турнира Aegon Championships в "Куинс Клъб" (Лондон) следващата седмица. Димитров е шампион в "Куинс" през 2014 година.

*Zagorka Отвори си една за награда. Всяка 4-та бира може да донесе награда. Промоцията е валидна от 05.06.2017 до 31.07.2017 или до изчерване на наградите. Пълните правила на промоцията може да прочетете на igrata.zargorka.bg