Без засечка за датския динамит (видео)

Дания записа трета победа в Група “Е” на европейските квалификации за Мондиал 2018 след очакван успех над аутсайдера в групата Казхастан с 3:1 като гост. По този начин “червения динамит” събра 10 точки и изостава с три от лидера Полша, който по-късно днес приема Румъния.

Николай Йоргенсен откри резултата на стадиона в Алмати след 27 минути игра, а три минути преди почивката капитанът на Казахстан Баюржан Исламхан удари Вилиам Квист с лакът и получи директен червен картон. Халфът на датчаните не успя да продължи и беше заменен на полувремето.

В 51-ата минута Кристиан Ериксен направи 2:0 от дузпа, но, противно на очакванията, Исламбек Куат намали в 76-ата минута.

Интригата се задържа само пет минути, тъй като появилият се малко по-рано като смяна Каспер Долберг реализира дебютния си гол за националния тим, с което оформи крайното 3:1.

Казахстан остава на дъното само с 2 точки и нито една победа.