Късен гол спаси Германия в контролата с Дания (видео)

Отборите на Дания и Германия не успяха да излъчат победител в приятелската среща помежду си, играна в Брьондби тази вечер. Двубоят завърши при резултат 1:1, като домакините първи взеха преднина в 18-ата минута с попадение на Кристиан Ериксен, но две минути преди края Йошуа Кимих възстанови равенството. Трябва да се отбележи също, че в този мач Бундестимът игра в експериментален състав без доста от звездите си.

Дания започна мача по-добре и първо в 14-ата минута Вестергаард отблизо засече едно центриране и само добрата намеса на Кевин Трап попречи да се стигне до гол. В 18-ата минута домакините стигнаха и до откриване на резултата. Защитата на Бундестима сгреши фатално при изнасянето на топката, като Антонио Рюдигер буквално я подари на Кристиан Ериксен, който с мощен удар от границата на наказателното поле отбеляза за 1:0.

След това гостите се активизираха и имаха няколко възможности пред противниковата врата, а най-добрата от тях бе в 32-ата минута, когато удар на Леон Горетцка бе спасен виртуозно от вратаря.

Второто полувреме Германия започна доста по-активно и още в 47-ата минута страхотен удар от воле на Себастиан Руди профуча покрай вратата. Дания обаче също дебнеше своя шанс и в 54-ата минута опасно центриране в наказателното поле бе засечено от Поулсен, но Трап бе на мястото си и успя да опази вратата си.

Събитията обаче бързо се пренесоха пред другата врата и стражът Фредерик Рьоноу на два пъти бе последна преграда пред гола след удари с глава на Никлас Зюле и Йошуа Кимих в рамките на по-малко от минута.

До края Бундестимът продължи да бъде по-активен и в 88-ата минута Йошуа Кимих с акробатично изпълнение успя да възстанови равенството за крайното 1:1.

Следващият мач на Германия е световната квалификация със Сан Марино на 10 юни. За Дания пък предстои гостуване на Казахстан.

Дания - Германия 1:1
1:0 Ериксен (18)
1:1 Кимих (88)

ДАНИЯ: Рьоноу, Ларсен, Кристенсен (М. Йоргенсен 46), Вестергаард, Дурмиси (Сьоренсен 65), Дилейни, Квист (Шьоне 46), Поулсен (Вибе 77), Ериксен (Лерагер 65), Байтвайте, Н. Йоргенсен (Долберг 76)

ГЕРМАНИЯ: Трап, Гинтер (Юнес 66), Рюдигер, Зюле, Кимих, Горецка (Дембирай 78), Руди (Джан 59), Хектор (Платенхардт 89), Дракслер, Вагнер (Брандт 67), Щиндъл