Бразилец от Рома с интересно разкритие за последния мач на Тоти

Легендата на Рома Франческо Тоти е планирал да пропусне нарочно дузпа в последния си мач за родния си тим, разкри съотборникът му в състава на "вълците" Жуан Жезус. Според бразилския защитник Тоти е искал да изпрати топката в трибуните в знак на благодарност към тифозите на Рома. Тоти влезе в игра в 54-ата минута при драматичната победа на "джалоросите" с 3:2 срещу Дженоа на "Олимпико" в последния кръг на Серия "А". Рома спечели мача с гол в последната минута на резервата Диего Пероти и зае второ място в крайното класиране на Серия "А".

Преди последния си мач Тоти ни каза, че ако се появи възможност да изпълни дузпа, той няма да я вкара, а ще изстреля топката при феновете", сподели Жуан Жезус пред бразилско радио.

Разбира се, предвид важността на мача на Рома с Дженоа, можем да предположим, че Тоти би изпълнил намерението си само в случай, че срещата вече е решена и дузпата е без значение.

40-годишният Тоти все още не е взел решение дали да играе в друг клуб още един сезон или да остане в родния си тим и да заеме предложена от "вълците" длъжност. В цялата си професионална футболна кариера нападателят не е носил друга фланелка освен тази на Рома.