Владимиров отвя Едиз Батран на финала на Мастърса на Интерактив тенис

Радослав Владимиров победи безапелационно 6:1, 6:3 Едиз Батран на финала на Мастърса на Интерактив тенис. Срещата се игра на кортовете на Националния тенис център и се очакваше с огромен интерес. Двамата финалисти са сред най-добрите аматьори в България. Батран е шампион на Интерактив тенис за 2016 и 2017 година и е победител от финалния Мастърс за 2016. Радо няма толкова много опит в състезанията на най-голямата аматьорска тенис верига, но през февруари записа първата си победа при най-добрите във вечерните турнири "Лото". През 2017 той доказа отличната си форма като спечели силния аматьорски турнир "Зашо" и турнира в Созопол, който му даде право да гледа "Уимбълдън" на живо. В колекцията му липсваха само първите места от Мастърса на ИТЛ1000, финалния Мастърс на Интерактив тенис и крайното класиране в лигата.

Подобаващо за финал на Мастърс, двубоят от централния корт на Националния тенис център се излъчваше на живо в Интернет https://web.facebook.com/interactivetennis/videos/837035803111473/, а съдия на срещата беше лицензираният съдия Елена Андонова. Домакините предоставиха отлични условия за игра, а залогът за мача стана още по-голям благодарение на наградите, осигурени от спонсорите от "Баболат" и "Спорт Депо".

Още в първите геймове на срещата Радослав Владимиров, поставен под N1 в схемата, показа, че е дошъл за победа. Той започна агресивно и записа много уинъри. Първият сет премина изцяло под негова диктовка и логично завърши 6:1. Във втория сет Радо се отпусна и беше наказан с пробив в самото начало. След това играта вървеше равностойно, но при 3:2 за Едиз Батран последваха четири гейма за Радо и победа в сета с 6:3, а с това и крайна победа в мача. Така Радо взе първия си Мастърс трофей на ИТЛ и доказа, че е лидер в аматьорския тенис в България.

"За жалост Радослав ме превъзхождаше във всеки един компонент от играта и ме победи категорично – коментира след срещата Едиз Батран. – Той е във форма, а аз не съм. Движеше се по-добре по корта, пласираше по-мощни удари. Аз бях по-бавен и закъснявах, а той получаваше предимство и завършваше много добре топките си. Когато не си във форма и не играеш редовно, се отразява и разликата си проличава. Тази вечер на корта имаше един играч и това беше Радослав Владимиров. Това не може да се отрече и резултатът го показва. Организацията на турнира беше на ниво – всеки мач играем с нови топки, кортовете са хубави, всичко е феър плей. За пръв път играем със съдия на стола, така е доста по-лесно и се доближаваме до професионалната игра. На финалния Мастърс през 2016 година като че ли имаше повече участници от т.нар. добра десетка в София, но пък за сметка на това на полуфинална и финална фаза се получиха хубави мачове."

"С Еди имаме закачка и сме играли доста пъти – каза Радо, след като взе победата. – Побеждавал съм го неведнъж. Но сега той не играе редовно, както миналата година, и се представи по-слабичко и с по-меки топки. Аз играя по-редовно и нормалното е мачът да свърши 6:1, 6:3. Бях се заканил да го бия на нула, но изпуснах първия сет и тонусът ми падна. Турнирът е направен много добре, доволен съм как организаторите подреждат мачовете. Имаше и завързани срещи. На полуфинала срещу Георги Петров губех първия сет с 1:5, тъй като той играеше доста агресивно и ме разкарваше в ляво и в дясно. Но в следващите няколко гейма леко се поокопитих и победих. Георги ме затрудни доста – изненада ме с хубав, агресивен форхенд. При 1:5 започнах да играя повече на бекхенда му, който малко му куца и няма толкова уинъри, и оттам дойде разликата. Благодаря на феновете, които дойдоха да ме подкрепят."

Победителят спечели 1000 точки за ранглистата на Интерактив тенис, купа и ваучери от спонсорите на надпреварата - 300 лв. от "Баболат" и 150 лв. от "Спорт Депо". Финалистът си тръгна с 200 лв. от "Баболат" и 100 лв. от "Спорт Депо". След края на мача Едиз направи чудесен жест към най-малкия си фен, като му подари единия от спечелените ваучери. Тениската с автограф на Виктор Троицки, обещана от организаторите за един от запалянковците на трибуните, отиде при Сашо Русанов.