Симона Халеп е втората финалистка в Париж

Поставената под №3 Симона Халеп се класира за втори път в кариерата си на финала на "Ролан Гарос". 25-годишната румънка победи във втория полуфинал поставената под номер 2 чехкиня Каролина Плишкова с 6:4, 3:6, 6:3. По този начин Халеп попречи на Плишкова да си извоюва първото място в световната ранглиста, като самата румънка запази шансове да оглави класацията на WTA в понеделник. Това ще се случи, ако Халеп победи на финала в събота сензацията от Латвия Йелена Остапенко.

Първият сет беше решен от само един пробив. Направи го Халеп в третия гейм и това се оказа достатъчно на румънката, за да вземе първа част, в която тя поведе с 3:1 и не загуби инициативата.

Във втората част резултатът вървеше гейм за гейм, но при 3:2 Плишкова успя да реализира пробив на нула. В следващия гейм чехкинята бе опряна до стената и Халеп имаше шансове за връщане на пробива, но Плишкова все пак се пребори за 5:2. Халеп успя да вземе още един гейм в този сет, но силите й не стигнаха за повече и втората финалистка трябваше да бъде определена в решаващата трета част.

В третия сет Халеп успя да пробие в четвъртия гейм. Румънката сервираше стабилно и увеличи аванса си на 4:1. Плишкова не се предаде и върна пробива, намалявайки аванса на съперничката си на 3:4. В осмия гейм обаче Плишкова допусна нов пробив, а след това Халеп сложи точка на спора със своя сервис, записвайки пета победа от шест мача срещу снажната чехкиня.

През 2014 година Халеп загуби финала на "Ролан Гарос" срещу Мария Шарапова, но сега ще влезе в прекия спор за трофея срещу Остапенко като фаворитка за титлата.