Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Вавринка срещу Чилич на четвъртфиналите

Стан Вавринка ще се изправи срещу Марин Чилич на четвъртфиналите на "Ролан Гарос". Швейцарецът отстрани последната надежда на домакините при мъжете Гаел Монфис след успех със 7:5, 7:6 (7), 6:2.

Хърватинът пък престоя на корта само 48 минути, тъй като при резултат 6:3, 3:0 в негова полза Кевин Андерсън се отказа поради контузия. Южноафриканецът стана шестият тенисист от началото на турнира при мъжете, който се отказва поради травма. Така Чилич за първи път в кариерата си ще играе на четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция.

Вавринка трябваше да се потруди доста повече. Той бе сериозно затруднен от Монфис в началото, като изоставаше с пробив, но успя да изравни за 4:4, а след това постигна пробив в последния възможен момент и взе първия сет със 7:5. Втората част бе изключително равностойна, като започна с размяна на пробиви. Стигна се до тайбрек, в който Гаел отново не издържа във важен момент и загуби със 7:9. Развоят на втората част пречупи французина и той допусна два пробива в третата.

Шампионът от 2015 г. демонстрира отлична форма и няма загубен сет от началото на турнира, въпреки че му се наложи да играе четири тайбрека.