Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Монфис излезе победител във френския сблъсък с Гаске

Представителят на домакините Гаел Монфис достигна до осминафиналите на Откритото първенство на Франция по тенис за трета поредна година. Поставеният под номер 15 Монфис елиминира сънародника си Ришар Гаске със 7:6(5), 5:7, 4:3 и отказване на Гаске заради травма на бедрото.

Двубоят беше продължен днес, след като вчера беше прекъснат заради дъжд след края на първия сет. При доиграването Монфис стартира с пробив, върнат веднага от Гаске, който отново успя да пробие в 12-ия гейм, за а изравни резултата. След равностойно начало на третата част Монфис проби за 4:3, след което поведе с 30:0 при собствен сервис и противникът му реши да прекрати участие в двубоя заради болки при придвижването.

Така французинът ще играе за място на четвъртфиналите срещу шампиона от 2015 година и номер 3 в схемата Стан Вавринка (Швейцария).