Контролна среща: ЦСКА 1948 - Марибор (Словения) 0:0

Габриела Петрова стана национална шампионка на скок дължина

Надежда Рачева и Денис Димитров спечелиха титлите в спринта на 100 метра на Националния шампионат по лека атлетика на открито на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Рачева триумфира при жените с 11.90 секунди, а малко по-късно тя добави и второ злато от надпреварата, след като финишира първа на 400 метра с 55.78 секунди. Тя взе и сребро с щафетата на СК Костенец на 4 по 100 метра с време 51.06 секунди, на 67 стотни зад победителките от квартета на Тракия 96 Пловдив.

Димитров стана за четвърти път шампион на България в късия спринт с постижение от 10.35 секунди на финала.

Росен Карамфилов взе титлата на диск за девета поредна година с постижение от 52.52 метра.

Габриела Петрова беше най-добра на скок дължина с 6.34 метра, а утре ще се състезава и в коронната си дисциплина в тройния скок. Петрова детронира миналогодишната шампионка Милена Миткова, която остана втора с 6.13 метра.

В други финали днес Момчил Караилиев защити титлата си на троен скок с 16.66 метра, като взе осмо злато в кариерата си в дисциплината на национално първенство на открито.
Миналогодишната шампионка на 100 метра с препятствия Елена Митева отново беше най-бърза с 13.98 секунди.

Титлите си от миналия сезон защитиха и Пламен Писков (овчарски скок, 4.20 метра), Айхан Апти (чук, 66.82 метра), Полин Митова (овчарски скок, 3.20 метра) и Екатерина Димова (чук, 49.62 метра).

В един от най-интересните финали днес Моника Георгиева детронира в бягането на 1500 метра миналогодишната шампионка Диляна Минкина.

Георгиева беше най-бърза с 4:38.44 минути, а Минкина остана втора с 4:41.64 минути.

Шампиони в първия ден на Националния шампионат по лека атлетика на открито за мъже и за жени: