Надежда Рачева и Денис Димитров с титлите на 100 м на Националния шампионат по лека атлетика на открито

Надежда Рачева и Денис Димитров спечелиха титлите в спринта на 100 метра на Националния шампионат по лека атлетика на открито на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Рачева триумфира при жените с 11.90 секунди, а малко по-късно тя добави и второ злато от надпреварата, след като финишира първа на 400 метра с 55.78 секунди.
Димитров стана за четвърти път шампион на България в късия спринт с постижение от 10.35 секунди на финала.

В други финали днес Момчил Караилиев защити титлата си на троен скок с 16.66 метра, като взе осмо злато в кариерата си в дисциплината на национално първенство на открито.

Миналогодишната шампионка на 100 метра с препятствия Елена Митева отново беше най-бърза с 13.98 секунди.

Титлите си от миналия сезон защитиха и Пламен Писков (овчарски скок, 4.20 метра), Айхан Апти (чук, 66.82 метра), Полин Митова (овчарски скок, 3.20 метра) и Екатерина Димова (чук, 49.62 метра).

В един от най-интересните финали днес Моника Георгиева детронира в бягането на 1500 метра миналогодишната шампионка Диляна Минкина.
Георгиева беше най-бърза с 4:38.44 минути, а Минкина остана втора с 4:41.64 минути.