Винялес спечели полпозишън на "Муджело", Роси осъществи подвиг

Маверик Винялес и Валентино Роси отново ще стартират от първите две места, подобно на изминалия кръг от MotoGP на "Льо Ман". Младият пилот спечели трети полпозишън от началото на сезона, а Роси, който все още не е възстановен от инцидент по време на тренировка и който катастрофира в четвъртата тренировка минути преди квалификацията, ще стартира точно зад съотборника си от Yamaha.

Топ 3 допълва втори италианец в лицето на Андреа Довициозо от тима на Ducati, които се радват на силен уикенд. С уайллдкард Микеле Пиро също участва на домашното си състезание и на стартовата решетка утре ще заеме четвъртата позиция, с което топ 4 е изпълнен с трима италианци.

Следващите две места са заети от дуото на Honda, като Дани Педроса отново се справи по-добре от съотборника си Маркес, и записа последното време под минута и 47 секунди. Хорхе Лоренсо с трети заводски мотоциклет на Ducati и Алваро Баутиста заеха позициите зад тях, а Данило Петручи остана девети след като най-бързата му обиколка, която бе по-добра от тази на Роси, бе анулирана заради излизане извън очертанията на пистата.

Днешната квалификация бе една от най-добрите в кралския клас на Тито Рабат и той ще стартира десети, а зад него остана дебютантът Йоан Зарко. Той трябваше да премине през първата квалификация заради незадоволителните времена от тренировките и успя да го направи, записвайки само четири обиколки.

Алейш Еспергаро с Aprilia претърпя инцидент пет минути след старта на квалификацията и въпреки че скоро след това излезе на пистата с нов мотор, не успя да подобри времето си и остана 12-и.

Кал Кръчлоу, който бе най-бързият пилот вчера остана 13-и, а Андреа Яноне със Suzuki – едва 16-и.