Младенович - Мугуруса ще е дербито на 1/8-финалите в Париж

13-ата поставена в основната схема Кристина Младенович се класира по крайно драматичен начин за осминафиналите на тенис турнира от Големия шлем “Ролан Гарос”, след като надви със 7:5, 4:6, 8:6 Шелби Роджърс за цели 2 часа и 49 минути.

Французойката остана единствената реална претендентка от домакините, която не разочарова с представянето си в Париж. 49-ата в света Роджърс допусна първа пробив в първия сет, но осъществи ри-брейк, а след това взе още веднъж подаването на опонентката си за 6:5 и впоследствие затвърди.
Втората част вървеше без пробиви до десетия гейм, въпреки че Младенович поведе с 0-40 при 3:3 и можеше да вземе първа предимство, но в крайна сметка се срина в най-неподходящия момент и отстъпи с 4:6. В продължилия 71 минути трети сет французойката първо загуби подаването си за 0:2 гейма, после направи моментален пробив, но пак допусна брейк и отстъпваше с 1:3. Тя обаче върна статуквото на нула за 4:5, а нов брейк на нула в 13-ия гейм вече сериозно наклони везните в нейна полза и тя успешно затвори мача при 8:6 от свой сервис.
Младенович ще се изправи на осминафиналите срещу защитаващата титлата си от миналата година
Гарбине Мугуруса, която по-рано през деня срази чисто в два сета 27-ата поставена Юлия Путинцева
.
Саманта Стосър също се класира за осминафиналите след категорична победа с 6:2, 6:2 над Бетани Матек-Сандс и ще се изправи срещу Йелена Остапенко, която елиминира Лесия Цуренко с 6:1, 6:4.