Мугуруса не даде сет на Путинцева

Защитаващата миналогодишната си титла Гарбинье Мугуруса вече е на 1/8-финалите на "Ролан Гарос". Поставената под №4 испанка надви в третия кръг в два сета №27 в схемата Юлия Путинцева (Казахстан) - 7:5, 6:2.

Двубоят започна с разменени пробиви, а Путинцева бързо реализира и още един такъв, за да поведе с 3:1. Последва обаче силна серия за родената в Каракас испанка, която обърна резултата до 5:3 в своя полза. Сервирйки за сета, Мугуруса загуби подаването си и резултатът бе изравнен - 5:5. Поредният пробив в тази част обаче даде възможност на испанката да сервира отново за сета при 6:5 и този път действащата шампионка се справи със задачата да затвори частта.

Във втория сет Мугуруса поведе с 3:0, но след това допусна пробив и Путинцева съкрати аванса на съперничката си на 3:2. В седмия гейм Мугуруса направи нов пробив и поведе с 5:2, което се оказа и решаващо в мача.

На 1/8-финалите Мугуруса ще играе с победителката от срещата между №13 в схемата Кристина Младенович (Франция) и Шелби Роджърс (САЩ).

В същото време, третия кръг преодоля и латвийката Йелена Остапенко. Тя помете с 6:4, 6:1 украинката Леся Цуренко.