Великите Лаам и Алонсо се оттеглиха с победа (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) изпрати с победа отказващите се сввтовни шампиони Филип Лаам и Чаби Алонсо. В среща от последния кръг на Бундеслигата отборът на Карло Анчелоти надви Фрайбург с 4:1 и завърши сезона с 15 точки пред втория РБ (Лайпциг). Това беше и финалният двубой на тима за кампания.

Ариен Робен даде нужния добър старт на баварците с попадение още в 4-ата минута, а в 73-ата Артуро Видал удвои. Гостите намалиха скоро след това - чрез Нилс Петерсен в 76-ата, но във финалните секунди, след като Фрайбург беше пропуснал да направи 2:2, Франк Рибери направи 3:1, а след него точен беше и Йошуа Кимих. Новината обаче е, че Роберт Левандовски не успя да реализира и по този начин загуби спора с Пиер-Емерик Обамеянг за голмайсторския приз. Полският нападател остана с 30, а този на Борусия (Дортмунд) финишира с 31.

Байерн (Мюнхен) - Фрайбург 4:1

Фрайбург завършва седми и сега ще се моли Дортмунд да спечели финала за Купата на Германия срещу Айнтрахт (Франкфурт), което ще го прати в Лига Европа.

Срещата беше от значение само за гостуващия отбор, който показа атакуващ футбол и не беше близо до сензацията. И двата тима създадоха и пропуснаха куп положения, като поставиха рекорд за отправени удари към двете врати за сезона - 52.

Празничната атмосфера на “Алианц Арена” обаче не беше развалена и шампионите защитиха името си на отбор №1 в страната.

Неприятната вест е свързана с Жером Боатенг, който получи контузия още в началните минути.

Срещата беше последна и за третия вратар на Байерн Том Щарке, който също прекратява кариерата си.