Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Ботев направи първата крачка към Европа след бой над Берое (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна изразителна победа с 3:0 над Берое в първи мач от плейофите за Лига Европа. “Канарчетата” се възползваха по отличен начин от възможностите си пред вратата на гостите и направиха много сериозна крачка към класиране за следващия кръг. В следващата фаза, ако не се случи някакво чудо, ги очаква победителят от битката между Пирин и Верея.

След домакински натиск и няколко положения пред вратата на гостите резултатът бе открит от пловдивчани в 13-ата минута. Тодор Неделев намери по отличен начин Омар Косоко с дълъг пас. Нападателят финтира Веселин Пенев и с техничен прехвърлящ удар матира Душан Перниш. Малко след гола Берое можеше да изравни, но при едно разбъркване в накзателното поле Жуниор Мапуку не успя да засече топката от непосредствена близост.

В самия край на първата част "канарчетата" удвоиха преднината си. Цветомир Панов нахлу в наказателното поле, където бе Фернандо Виана. Бразилецът успя да отклони с гърди топката във вратата. Играчите на Берое искаха да бъде отсъден фаул за игра с ръка, но реферът до вратата бе категоричен, че такава няма.

През втората част Берое се опита да наложи по-траен натиск в половината на пловдивчани, но така и не успяха да стигнат до някаква сериозна опасност пред Георги Георгиев. В 81-ата минута пък Ботев стигна до ново попадение. Лъчезар Балтанов успя да достигне до една дълга топка в наказателното поле и я върна към резервата Антонио Вутов, който бе оставен непокрит и технично я прати в мрежата.

До края на мача Берое продължи да няма никаква идея как да стигне поне до гол, който да им даде някакви надежди за реванша и така ще трябва да се надява на тотално преобразяване за реванша в петък, ако иска да има шансове за продължаване напред.

БОТЕВ - БЕРОЕ 3:0
1:0 Косоко (13)
2:0 Виана (45)
3:0 Вутов (81)

БОТЕВ: 22. Георгиев, 2. Панов, 18. Терзиев, 4. Генев, 24. Марин, 14. Яя Меледже, 17. Балтанов, 20. Косоко (75- Стоянов), 7. Бризола, 8. Неделев, 9. Виана (64- Вутов)

БЕРОЕ: 12. Перниш, 3. Охене (66- Салмикиви), 5. Георгиев, 7. Райнов, 10. Мапуку, 15. Динков, 17. Карачанаков (76- Почански), 19. Тенев, 21. Василев (68- Като), 23. Цонев, 28. Пенев

Стадион: Коматево
Съдия: Ангел Ангелов