Фулъм и Рединг оставиха интригата за реванша (видео)

Фулъм и Рединг завършиха 1:1 на "Крейвън Котидж" в първи мач от полуфиналния плейоф за влизане във Висшата лига. Домакините имаха предимство, но съперникът им поведе в началото на второто полувреме след гол на Обита. Кейрни изравни в 65-ата минута, а опитите на тимът на Славиша Йоканович да стигне до нов гол не се увенчаха с успех.

Сблъсъкът между шестия и третия в класирането бе доста по-различен от срещата на "Крейвън Котидж" през редовния сезон, която завърши 5:0. Днес отборът на Яп Стам бе доста по-равностоен. За Рединг това е шесто участие в плейофите на Чемпиъншип, като досега нито веднъж тимът не е стигал до промоция.

Срещата започна равностойно, като и двата отбора търсеха гола. Въпреки че нямаше много голови положения, на терена имаше битка. В 12-ата минута Том Кейрни пробва да изненада Ал Хабси с далечен удар. Топката мина малко встрани от гредата, а това се оказа най-чистото положение за първото полувреме.

Преди почивката Фулъм имаше известно предимство, но в началото на втората част се озова догонващ. Джордан Обита получи топката отляво и с хубав диагонален удар откри резултата в полза на гостите в 54-ата минута. Домакините се хвърлиха в атаки и Кейрни изравни в 65-ата минута. След центриране на Малоун Ал Хабси само отби топката и Кейрни с глава я прати в мрежата. Последваха нови атаки за тима на Славиша Йоканович, но играчите му не създадоха много голови положения.