ЦСКА-София би 10 от Черно море - рефер с голям гаф в полза на "червените" (видео+галерия)

ЦСКА-София спечели с 1:0 гостуването си на Черно море и дръпна с три точки пред Левски в борбата за второто място в Първа лига. Единственото попадение вкара Фернандо Каранга в 81-ата минута.

Три минути преди тази ситуация домакините бяха останали с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Стефан Станчев.

Най-спорното положение в срещата дойде в 90-ата минута. Тогава Антон Недялков игра с ръка в собственото си наказателно поле. Съдията, след консултация със своя помощник, отсъди нарушение, но прецени, че това не е дузпа и сложи топката на линията на големия пеналт. Според футболните правила обаче линията е част от наказателното поле и ако нарушението е там, трябваше да се отсъди 11-метров наказателен удар. От ТВ повторение след края на двубоя се видя, че играта с ръка на Недялков е в пеналта и Попов трябваше да покаже бялата точка.

Черно море - ЦСКА-София

Иначе първият изстрел по посока на една от двете врати дойде в 5-ата минута. Тогава Кулма центрира отдясно към Каранга, който пробва да вкара с глава, но топката излезе над напречната греда.

Последва игра в центъра на терена до 36-ата минута, когато дойде и най-чистото положение до този момент. Арсенио Нунеш получи пас в наказателното поле и стреля технично с десния крак. Емил Михайлов успя да избие, а при добавката Рубен Пинто не уцели вратата.

До края на полувремето червените натиснаха своя противник и на два пъти чрез Меркадо и Недялков опитаха да отбележат, но изстрелът с глава на първия тупна върху напречната греда и излезе в аут, а шутът на защитника бе спасен от Михайлов.

В 59-ата минута ЦСКА-София като по чудо не откри резултата при първото си 100-процентово голово положение. Кулма центрира отдясно, Цветков се подхлъзна и падна, което позволи на Каранга да си спре топката на пет метра фронтално срещу вратата. Последва шут на тарана, който Михайлов спаси.

В 63-ата минута Чорбаджийски удари в лицето противников футболист, когато двамата тичаха да достигнат топката, но реферът Никола Попов не видя ситуацията и не отсъди дори фаул. Само 120 секунди по-късно съдията вдигна жълт картон на червения защитник за същото нарушение срещу Кузма.

В 78-ата минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Стефан Сатнчев. Бранителят направи странен фаул срещу Кулма, когато при не толкова опасна атака на червените отляво задържа своя противник и напълно заслужено бе изгонен.

Само три минути по-късно футболистите на Стамен Белчев откриха резултата. Манолев центрира отдясно и Каранга реализира с глава.

Така се стигна до 90-ата минута, когато дойде и най-спорният момент в мача. Тогава Недялков спря с ръка атака на моряците и Никола Попов отсъди фаул, но не и дузпа, въпреки че останаха сериозни съмнения, че нарушението е в наказателното поле. Реферът сложи топката на линията на пеналта, което означава, че нарушението е в наказателното поле, според футболните правила, но съдията не се усети за този факт.

До края на двубоя гостите можеха да вкарат и втори гол, но гредата спаси моряците от по-сериозна загуба след удар на Кубемба.

Това пък бе четвърто поредно поражение за варненци в четирите срещи срещу ЦСКА-София през този сезон, а головата разлика е 7:1 в полза на червените.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА-СОФИЯ 0:1