Новак Джокович на четвъртфиналите

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Мадрид. Сърбинът победи с 6:4, 7:5 представителя на домакините Фелисиано Лопес. Това беше първият му мач на клей за сезона, който не стига до трети сет. Световният номер 2 бе доста по-стабилен от старта си в испанската столица, където трябваше да компенсира изоставане от 0:3 в третата част срещу Николас Алмагро. Джокович проби по веднъж в края на двата сета, след като играта като цяло бе равностойна.

Следващият съперник на Новак е японецът Кей Нишикори, който преодоля Давид Ферер след 6:4, 6:3. Така той лиши испанеца от победа номер 700 в кариерата му. 35-годишният Ферер е на победа от това да стане 13-ият играч в историята с подобно постижение.

"Много съм доволен от победата, особено в два сета. Очаквах да играя дълъг мач", сподели Нишикори след успеха си.

За четвъртфиналите се класира и Давид Гофен. Белгиецът бе убедителен срещу Милош Раонич и се справи с канадеца след 6:4, 6:2. Сега той чака победителя от сблъсъка на деня между Рафаел Надал и Ник Кирьос.