Надал се измъчи, но победи на старта в Мадрид

Четирикратният шампион Рафаел Надал записа трудна победа в първия си мач на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" на родна земя в Мадрид с награден фонд 6,4 милиона евро. Поставеният под номер 4 испанец се нуждаеше от почти три часа, за да се справи със съпротивата на италианеца Фабио Фонини със 7:6(3), 3:6, 6:4, за да се класира за третия кръг на надпреварата.

Фонини стартира по-добре и поведе с 5:3, а в следващия гейм пропусна сетбол при сервис на съперника. В последствие Надал успя да изравни за 5:5, а в тайбрека той взе четири поредни разигравания, за да спечели първата част. Във втората част италианецът дръпна с 4:1 и успя да запази предимството си, за да изравни резултата. Надал поведе с 5:2 в решаващия трети сет, но Фонини намали на 4:5 с пробив в деветия гейм, в който испанецът сервираше за победата. В следващия гейм, обаче, Надал отново стигна до пробив, за да триумфира. Така той записа 11-а поредна победа на клей, след като спечели вече титлите в Монте Карло и Барселона.

В третия кръг Надал ще играе срещу номер 16 Ник Кириос (Австралия), който победи Райън Харисън (САЩ) с 6:3, 6:3.