Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Кузманов достигна четвъртфиналите в Созопол

Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на международния турнир по тенис от сериите "Фючърс" на ITF в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара.
Поставеният под номер 4 Кузманов победи съотборника си от националния тим Тихомир Грозданов с 6:3, 6:2 за 68 минути на твърдите кортове в комплекса "Санта Марина".

23-годишният пловдивчанин взе аванс от 4:1 гейма по пътя към успеха в първия сет, а във втората част той дръпна с 4:0 и запази преднината си до края. Кузманов си осигури 2 точки за световната ранглиста и 438 долара, а за място на полуфиналите той ще играе срещу шестия поставен Самюел Бенсусан.

Други двама българи, които достигнаха до втория кръг на надпреварата, отпаднаха. Квалификантът Тед Бачев загуби от Джордже Ботезан (Румъния) с 0:6, 4:6, след като пропиля аванс от 3:1 гейма във втория сет.  Калоян Димитров пък претърпя поражение от номер 7 Ян Сабанин (Русия) с 3:6, 2:6.