Велбъжд с безценна победа в Гоце Делчев

Отборът на Велбъжд Кюстендил спечели безценна победа в борбата за оцеляване в Гоце Делчев. В среща от 30-ия кръг на Югозападната трета лига  отборът от Кюстендил победи Пирин Гоце Делчев като гост с 2:1.

Срещата започна с положения и пред двете врати и двата отбора набързо си размениха по един гол. Кирил Мицов откри за гостите след 10 минути игра, а Радослав Моллов след още 13 изравни за неврокопчани. голът на победата за гостите от Кюстендил вкара Симеон Димитров в 50-ата минута. В следващият кръг Велбъжд гостува на изпадналия вече Чепинец Велинград.

В класирането Велбъжд е 16-и с 29 точки, а Пирин Гоце Делчев е на 10-то място с 39 точки и доиграва сезона.