Септември с инфарктна победа над Германея

Отборът на Септември Симитли победи инфарктно с 2:1 Германея Сапарева баня в среща от 30-ия кръг на Югозападната трета лига. Със спечелените 3 точки Септември се укрепи на второто място и дори намали разликата от лидера Струмска слава на 4 точки.

Срещата завърши по много драматичен начин. Домакините имаха преимущество през целия мач, но изпуснаха една дузина чисти положения. На почивката наставникът на домакините Спас Стоименов вкара в игра и опитния голмайстор Борислав Хазуров, но и това не помогна. Както често се случва във футбола с първата си атака Германея поведе в резултата. Влезлия като резерва Георги Славков-Рууни наказа грешка на вратаря Пангев и бранителя Иво Иванов в 63-тата минута и вкара от много малък ъгъл с удар извън наказателното поле. Домакините се хвърлиха в неспирни атаки, но изравниха едва в 84-тата минута. Андон Гущеров реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

В последната минута Анатоли Лулейски от Септември получи жълт картон от рефера Тенчо Гошев, удари рефера през ръцете и видя и червения цвят на картона. Ввъ втората минута на допълнителното време бранителят Здравко Карадачки вкара с точен удар от 7-8 метра победния гол за отбора от Симитли.

Като цяло в мача имаше много разправии и  много нерви, а и рефера Гошев не беше на нужното ниво и изпусна на моменти мача...