Рома спука от бой Милан на "Сан Сиро" (видео)

Рома победи Милан с 4:1 в гостуването си на "Сан Сиро" от 35-ия кръг в Серия "А". "Вълците" тотално надиграха своя съперник в този мач и можеха да спечелят и доста по-убедително, като на два пъти и гредите помагаха на "росонерите". Един Джеко вкара първите две попадения в срещата в 8-ата и 28-ата минута. Марио Пашалич върна надеждата на Милан в 75-ата минута, но за кратко, след като Стефан Ел Шаарауи направи 1:3 в 78-ата минута, а четвъртият гол за "вълците" падна от дузпа в 87-ата минута, реализирана от Даниеле Де Роси.

Рома откри резултата още с първата си по-добра атака в срещата. В 8-ата минута Мохамед Салах открадна топката в средата на терена и на два пъти комбинира с Един Джеко, а босненецът с мощен удар от границата на наказателното поле порази вратата за 0:1.

Този гол като че ли вдъхнови гостите, които правеха каквото си искат на терена. В 11-ата минута Салах стреля от воле над вратата. След това в 17-ата минута Диего Пероти отправи силен шут, Данлуиджи Донарума се намеси, а накрая и гредата помогна да не се стигне до нов гол. В 21-ата минута една лошо изчистена топка попадна право в краката на Джеко, който без забавяне стреля, но неточно.

В същото време Милан трудно стигаше до нещо опасно пред Войчех Шчесни. В 16-ата минута далечен удар на Матиас Фернандес премина покрай вратата. В 23-ата минута и Жозе Соса тества стража на съперника с удар от дистанция, но той бе на мястото си.

В 28-ата минута обаче Рома удвои преднината си. След едно центриране от корнер отново Джеко с глава простреля вратата за 0:2.

До края на полувремето гостите можеха да направят преднината си дори още по-внушителна. В 36-ата минута Пероти бе изведен на скорост, но не успя да намери очертанията на вратата. Две по-късно страхотен шут на Раджа Наинголан се отби от гредата, а след това и Салах пропусна отблизо да вкара при добавката. В 40-ата минута отново Нинджата имаше шанс да обстрелва вратата от границата на пеналта, но прати кълбото встрани.

Второто полувреме далеч не бе толкова експлозивно. Милан поизравни играта и положенията не бяха чак толкова много. Все пак Рома отново бе по-близо до гола в 66-ата минута, когато силен удар на Емерсон бе спасен с мъка от Донарума. Само минута по-късно и Джеко изскочи на добра позиция, но стреля неточно.

Милан пък отговори с опасен далечен удар на Андреа Бертолачи в 69-ата минута, а по-малко от минута след това и Лукас Окампос пропусна нелош шанс.

В 74-ата минута обаче отново Донарума бе поставен под напрежение след опасен шут на Стефан Ел Шаарауи, но младият страж отново спаси.

Само минута по-късно обаче Милан върна надеждата си да измъкне нещо от мача. При едно центриране от корнер Окампос продължи с глава към Пашалич, който отблизо вкара за 1:2.

Радостта на домакините обаче бе кратка и в 78-ата минута след центриране от фаул Джеко свали с глава за Ел Шаарауи, който с хубав удар от воле бе точен за 1:3. В 86-ата минута пък Габриел Палета извърши нарушение за дузпа срещу Салах и получи червен картон. Даниеле Де Роси изпълни наказателния удар и въпреки че Донарума хвана ъгъла, топката се озова във вратата му за 1:4.

С тази победа Рома си върна второто място в класирането с актив от 78 точки. Милан пък все повече се отдалечава от Европа, като заема 6-ото място с 59 точки.