Моуриньо: Арсенал не беше по-добър от нас

Жозе Моуриньо прие сравнително спокойно загубата от Арсенал с 0:2, като очевидно намекна, че отборът е фокусиран върху Лига Европа.

"Разочарован съм от резултата, но не и от представянето. Харесаха ми някои индивидуални представяния, както и това на отбора. Загубихме, защото не вкарахме гол, а имахме отлични възможности да вкараме преди техния гол. Те имаха късмет при първото попадение", коментира португалецът.

"Не мога да искам повече от играчи, които не играли и минута през последните седмици. Фил Джоунс, Крис Смолинг и Хуан Мата бяха стархотни. Отборът бе организиран, опитахме се да победим, играхме за победа, защитавахме се добре и според мен Арсенал не беше по-добър от нас.

Концентрирали сме се върху Лига Европа. Опитахме да играем за резултат днес. Може да кажете, че съм направил промени, но не и, че не сме опитали да спечелим мача. Сега всичко е насочено към четвъртък, когато е мачът на сезона ни. Опасявах се, че някои играчи не могат да издържат 90 минути и затова направих промени. В момента имаме много малък състав и имаме нужда от всеки. Трябваше да дадем почивка на някои футболисти", сподели още Моуриньо.