Пирин (Бл) с тежка загуба от Лудогорец при юношите

Юношите на Пирин (Благоевград) загубиха с 0:4 от Лудогорец в среща от 25-ия кръг на Елитната група до 19 години. През седмицата Лудогорец загуби с 1:3 от Левски в София и този път момчетата на Юри Васев бяха пределно амбицирани.

Головете за победата на отбора от Разград вкараха Мехмед Мехмед (2), Юнуз Юнуз и Тони Иванов. Последният изкара цялата зимна подготовка с мъжкия отбор на Славия, но в крайна сметка се върна в Лудогорец. В началото на второто полувреме реферът Павел Цеков отмени и още един гол за гостите след спорна засада. Домакините имаха своите шансове, особено през първото полувреме но ги пропуснаха. В последната минута орлетата на Венелин Товиров удариха и греда.

Въпреки победата на базата в Рилци Лудогорец е на 6-то място с 48 точки, а Пирин остава на 11-то място с актив от 31 точки. От началото на шампионата орлетата имат в 25 мача само едно равенство- или бият, или падат...