Юношите на Пирин ГД прекъснаха уникална серия на Локо Сф в зоната

Юношите старша възраст на Пирин (Гоце Делчев) победиха с 3:1 Локомотив (София) в среща от 26-ия кръг на зона София. Възпитаниците на Димитър Киряков сложиха и край на уникалната серия от 25 срещи без загуба на железничарите.

Головете за победата на Пирин вкараха Любен Димитров (2) и Иван Гушков. Вторият гол на Димитров бе от дузпа. Почетното попадение за Локомотив вкара Димитър Велков в края на първата част. Второто полувреме на мача се игра на наводнен терен от силния дъжд , изсипал се над Гоце Делчев. След тази загуба Локомотив е лидер с 65 точки, но вторият в класирането - Марек , днес може да се доближи на 3 точки. Дупничани гостуват на Беласица Петрич в последната среща от кръга.

Пирин Гоце Делчев продължава пък със силната си пролетна серия е 8-ми с 39 точки.