Ботев (Гълъбово) тресна Лудогорец 2

Тимът на Ботев (Гълъбово) се върна към победата, след като надделя с 2:0 над Лудогорец 2 в мач от 27-ия кръг на Втора лига. На стадион "Енергетик" домакините вкараха двата си гола в рамките на шест минути през второто полувреме. Точни бяха Георги Кирилов (55) и Раджеб Халил (61).

За първия това е попадение номер 10 за сезона, докато за втория е четвърти гол в тази кампания. С този успех момчетата на Иван Вутов прекъснаха серията си от две поредни поражения. Победата бе под номер девет за тима през този сезон. Важните три точки запазват шансовете на Ботев да остане във Втора лига, след като вече има актив от 33 точки. Толкова има и Оборище (Панагюрище), а двата тима делят 11-та и 12-та позиция.

Поражението бе 12-то за "орлите", които за пореден път далеч от Разград изпитвт сериозни проблеми, въпреки едно не лошо първо полувреме. Вторият тим на Лудогорец загуби с два гола разлика и миналата година при визитата си във Гълъбово, като тогава отстъпи с 1:3.

Ботев (Гълъбово) - Лудогорец 2 2:0
1:0 Кирилов (55)
2:0 Халил (61)

снимка: фейсбук ФК-Ботев-Гълъбово-1945