Ботев (Враца) разби Ботев (Гълъбово) за 30 минути

Отборът на Ботев (Враца) записа първи успех като гост от декември миналата година. "Врачани" надделяха категорично над Ботев (Гълъбово) с 3:1 в мач от 26-ия кръг на Втора лига, след като до почивката имаха преднина от три попадения. За последно те бяха взели трите точки при визитата си на Банско.

Янаки Смирнов откри резултата още в 7-ата минута, засичайки центриране от корнер на Спас Георгиев. В 26-ата минута Денис Цолев се възползва успешно от подаване на Смирнов, а Иво Михайлов направи 3:0 след асистенция на Спас Георгиев в 34-ата минута.

В началото на второто полувреме резервата Реджеб Халил намали. Той се появи на терена още през първата част, когато замени Денис Николов.

Играчите на Сашо Ангелов прекъснаха серията си от три мача без победа, като заемат девето място с 35 точки. Домакините останаха на 12-то място с 30 точки. Толкова имат още ЦСКА-София 2 и Оборище, а в битка за оставане в групата е още Спартак (Плевен), който е с 27 точки.

Ботев (Гълъбово) - Ботев (Враца) 1:3
0:1 Смирнов (7)

0:2 Цолев (26)
0:3 Михайлов (34)

1:3 Халил (52)