Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Резервите на Реал Мадрид са безмилостни (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид разби с 4:0 изпадналия Гранада в среща от 36-ия кръг на Ла Лига, играна на "Лос Карменес". "Белите" се развихриха през първото полувреме, когато точни бяха Хамес Родригес (3 и 11) и Алваро Мората (30 и 35), а след почивката направиха куп пропуски. С победата Реал се изравни с Барселона на върха, като "лос меренгес" имат и мач по-малко.

Зинедин Зидан даде почивка на голяма част от основните си футболисти и гласува доверие на футболисти като Данило, Фабио Коентрао и Хамес Родригес. "Бялата" атака беше оформена от Лукас Васкес, Алваро Мората и Марко Асенсио.

Гранада - Реал Мадрид "Лос бланкос" започнаха ударно и бързо взеха аванс в резултата. В третата минута Лукас Васкес проби отдясно дълбоко в наказателното поле и сервира топката на крака на Хамес Родригес, който я насочи в мрежата от два метра - 0:1. Повторенията показаха, че няма засада. И вторият гол не закъсня. Коентрао центрира отляво, а непокритият Хамес се разписа с глава от осем метра - 0:2.

Обезверените домакини трудно изнасяха топката и трудно успяваха да удържат атаките на своя амбициран съперник. В 30-ата минута Данило проби отдясно и върна ниско към дузпата, където Алваро Мората стреля моментално с вътрешен удар и порази вратата на Гийермо Очоя, като кълбото се отби от напречната греда, след което премина голлинията за класическо 0:3.

Гранада - Реал Мадрид В 35-ата гостите от "Сантиаго Бернабеу" получиха огромно пространство зад центъра, Марко Асенсио напредна и подаде вляво към Мората. Централният нападател финтира бранител и технично насочи високо по диагонала за 0:4. Момчетата на Тони Адамс допускаха грешка след грешка, а вратарят Очоя така и не направи спасяване преди да допусне четири попадения в мрежата си.

В 42-ата Лукас Васкес завъртя прекрасно топката с левия крак и тя се отби от напречната греда със страшна сила. В 45-ата Васкес беше изведен на стрелкова позиция и шутира в тялото на Очоя. При добавката Каземиро прати кълбото над гредата на празна врата.

Гранада - Реал Мадрид След почивката гостите от "Сантиаго Бернабеу" продължиха да се забавляват, като пропускаха с лека ръка. В 58-ата Лукас Васкес опъна мрежата от външната страна след нисък удар. В 61-ата резервата днес Карим Бензема не успя да уцели топката, а Данило чукна гредата от външната страна след добавка.

В 66-ата Коентрао подаде към Серхио Рамос, който пропусна от пет метра, стреляйки покрай близката греда. Пет минути по-късно Мората не беше съсредоточен при удар от точката на дузпата след триково подаване на Бензема. В 79-ата Хонгла направи голям пропуск от 15 метра, когато вратарят не беше в изгодна позиция. В края Бензема изпусна да запише името си сред голмайсторите.

Гранада - Реал Мадрид Реал вече мисли за реванша в Шампионската лига с Атлетико Мадрид.