Спартак (М) си свърши работата и вече чака (видео)

Едно попадение се оказа достатъчно за лидера Спартак (Москва), за да надвие последния в класирането Том (Томск) в среща от 27-ия кръг на руската Премиер лига, с което може да празнува като шампион още утре. За тази цел сега Ивелин Попов и неговите съотборници стискат палци Зенит да се издъни в домакинството си на Терек. Ако това се случи, то столичани вече ще са на недостижими на върха. В момента те имат преднина от 10 точки пред ЦСКА (Москва) и 11 пред питерци, които са с мач по-малко. До края остават три кръга.

Днес Ивелин Попов започна като титуляр и беше доста активен до смяната си в 58-ата минута. Спартак стигна до гола за крайното 1:0 още в 15-ата минута, когато Куинси Промес вкара от спорна дузпа.

Днешната победа на домакините на "Откритие Арена" означава, че миналогодишният шампион ЦСКА вече е детрониран.

Ако в неделя Зенит спечели срещу Терек, то отборът на българския национал ще може да триумфира с трофея след седмица при визитата си на Амкар, когато ще се нуждае само от точка.