Миланов се завърна за ЦСКА (М) при успех над друг българин (видео)

ЦСКА (Москва) записа очаквана победа с 2:0 над Амкар като гост в среща от 27-ия кръг на руското първенство, с което пак излезе на второ място поне до края на двубоя на Зенит. "Армейците" обаче изостават на 7 точки от лидера Спартак (Москва), който освен това е с двубой по-малко.

След почти два месеца извън терените заради травма Георги Миланов записа няколко минути за ЦСКА. Той започна на пейката, но все пак се появи в игра в края, а за домакините пълни 90 минути като централен защитник записа Петър Занев.

Столичани стигнаха до успеха с голове през второто полувреме. Фьодор Чалов реализира първия след час игра, а шест минути по-късно точен беше и Бибрас Натхо. При второто попадение топката рикошира в тялото на Занев и заблуди вратаря на Анкар.

Мачът на Спартак е по-късно днес - срещу Том (Томск) от 19:00 часа. Дори и да го спечелят обаче, московчани ще трябва да изчакат утрешния двубой между Зенит и Терек. Ако питерци не надвият, то отборът на Попето ще е шампион.

Амкар пък е на пет точки от опасната зона и едва ли ще свлече надолу.