Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Марица с трета Купа на България и втори златен дубъл (видео)

Отборът на Марица (Пловдив) триумфира с Купата на България за жени. Във финала на турнира в столичната зала "Христо Ботев", момичетата на треньора Иван Петков надиграха Славия с 3:0 (25:15, 25:18, 25:12)* след само 70 минути игра и спечелиха трофея за трети път в своята история след 2012 и 2015 година. Златният дубъл, който след спечелването и на шампионската титла преди осем дни "жълто-сините" оформиха за сезон 2017-а, пък е вторият в историята на пловдивския клуб.

Благодарение на агитките на двата отбора, в залата се създаде атмосфера като за голям мач. И мач стана. Волейболистките на терена дадоха всичко от себе си в битката за Купата.

В първия гейм Славия успя да поддържа интригата до първото техническо прекъсване. След това, обаче, класата на пловдивчанки си каза думата. С отлични изяви на блокада те дръпнаха напред в резултата, преди Силвана Чаушева да затвори частта с ас за 25:15. "Белите" дори успяха да натрупат четири точки преднина във втория гейм за 10:6. Постепенно шампионките възстановиха равенството, а с перфектна игра от Нася Димитрова на мрежата отново излязоха далеч напред. С отлична блокада, Симона Димитрова отбеляза последната точка в гейма за 25:18. В третия гейм маричанки вече летяха към трофея. Те наложиха безмилостно надмощие над борещите си славистки и ги разгромиха по шампионски с 25:12.

Най-полезна за Марица стана центърът Нася Димитрова с 14 точки, а Силвана Чаушева добави 13 точки за победата. Най-резултатна за Славия беше Юлия Стоянова с 11 точки.
МАРИЦА (ПЛОВДИВ) - СЛАВИЯ 3:0 (25:15, 25:18, 25:12)