Славия детронира Левски и е на финал за Купата срещу Марица

Волейболният отбор на Славия се класира за финала на турнира за Купата на България за жени, след като победи Левски с 3:2 (23:25, 25:22, 15:25, 25:13, 15:12) в оспорван полуфинал, игран тази вечер в зала "Христо Ботев".

Така "белите" детронираха "сините", които миналата година вдигнаха трофея. Славия ще играе на финала срещу шампионките от Марица (Пловдив), които по-рано днес надиграха ЦСКА с 3:1 гейма в първия полуфинал. Финалната среща е утре (5 май) от 18,00 часа.

Мачът стартира силно в първия гейм за момичетата на Иван Димитров, които направиха солидна преднина. След това "сините" започнаха да скъсяват дистанцията, след което резултатът бе изравен и играта тръгна точка за точка. Левскарките повеждаха на няколко пъти, "белите" стапяха аванса, но в ключовите моменти Вероника Бежандолска и съотборничките й се мобилизираха и затвориха частта в своя полза след 25:23.

Във втората част Левски имаше преднина, но пропусна шанса си, позволявайки на "белите" да ги преодолеят и да поведат в резултата, а с това да спечелят гейма с 25:22. Третият гейм премина под хегемонията на момичетата на Радослав Бакърджиев, които спечелиха с убедителното 25:15. В четвъртата част Славия взе инициативата от началото и поведе с огромна преднина, запазвайки я до края - 25:13 и 2:2. Така мачът влезе в тайбрек, където борбата беше голяма, но в крайна сметка Славия успя да надделее след 15:12 и 3:2.