Шедьовър на Джан утвърди Ливърпул трети в Премиър лийг (видео)

С гол-шедьовър на Емре Джан Ливърпул се утвърди на третото място в Премиър лийг след победа с 1:0 над Уотфорд като гост в 35-ия кръг на Премиър лийг. В края на мача късметът покри Ливърпул, след като удар на Себастиян Прьодъл срещна гредата. С победата "червените" събраха 69 точки и вече имат три повече от четвъртия Манчестър Сити, който е с мач по-малко. Битката за третото място ще е оспорвана до края, тъй като то дава директно място в групите на Шампионската лига.

Успехът може да се окаже пиров за "мърсисайдци", тъй като Фелипе Коутиньо напусна принудително още в началото на мача, след като беше контузен още в 4-ата минута от защитниците на Уотфорд и не успя да продължи да играе. Бразилецът се прибра веднага в съблекалнята след смяната си в 13-ата минута, а мястото му на терена зае Адам Лалана.

Ливърпул смачка "стършелите" през първото полувреме, но отсъствието на бързия и техничен Коутиньо даваше отражение. До 40-ата минута гостите бяха нанесли само един точен удар към вратата, дело на Емре Джан, въпреки владеенето на топката в 75 процента от времето.

В 42-ата късметът спаси Уотфорд от попадение след удар на Лалана. Развръзката настъпи в добавеното време на първата част, когато Лукаш Лейва центрира в наказателното поле на домакините, а Емре Джан със странична ножица прониза вратата на Уотфорд. Попадението със сигурност ще претендира за гол на сезона.

След паузата Ливърпул излезе с мисълта за втори гол, но пропуски направиха Джейм Милнър и Дивок Ориги. Домакините се посъвзеха в средата на вторите 45 минути, като в 68-ата Симон Миньоле отрази опасен удар на Етиен Капу, а в 83-ата имаше късмет при спасяването на изстрел на Дарил Янмаат. В последната минута на редовното време и колегата му Аурелио Гомеш демонстрира класа, като извади топката в корнер след удар на Даниел Стъридж. Мачът вървеше към своя край, когато късметът спаси Ливърпул от изравнително попадение. Защитата "увисна" при една изстреляна висока топка, тя попадна у австриеца Себастиан Прьодъл, който с мощен удар без подготовка разклати напречната греда.