Боро изигра героичен мач срещу Ман Сити, но направи самоубийствено равенство (видео)

Борещият се за оцеляване отбор на Мидълзбро даде всичко от себе си и на два пъти повеждаше срещу Манчестър Сити, но в крайна сметка двата отбора завършиха 2:2 на "Ривърсайд". Резултатът не е от полза за нито един от тимовете, тъй като шансовете на Боро за спасение вече са илюзорни (б.ред. отборът е на шест точки от спасителната зона), а "гражданите" не успяха да се откъснат пред градския си съперник и имат само една точка аванс в битката за четвъртото място. Алваро Негредо наказа бившия си клуб в 38-ата минута, но Серхио Агуеро (69') изравни от спорна дузпа. Калъм Чембърс (77') отново даде аванс на Мидълзбро, а Габриел Жезус донесе точката на гостите пет минути преди края.

Фабио замени Аяла в състава на Боро. Кабайеро започна на вратата на Манчестър Сити, заменяйки контузения Клаудио Браво, а Габрил Жесус стартира за първи път от 13 февруари насам. Алейкс Гарсия дебютира като титуляр в двубой от Премиър лийг.

"Гражданите" владееха топката в 66% от времето през първата част, но не успяха да нанесат нито един точен удар. В 38-ата минута бившият играч на Сити Алваро Негредо завърши по перфектен начин една скоростна контра на домакините. Испанецът получи на границата на наказателното поле и въпреки че се подхлъзна, успя да нанесе неспасяем удар, след което топката чукна вътрешната част на гредата и влезе във вратата на Кабайеро.

В 50-тата минута Гуардиола включи в игра Сане и Стърлинг, които замениха Гарсия и Клиши. Само две минути след това Стърлинг пропусна да изравни отблизо.

В 60-ата минута Форшоу, който вече имаше жълт картон, фаулира Де Бройне и гостите настояваха той да бъде изгонен, но халфът се отърва с устно предупреждение. Девет минути след това Сане падна в наказателното поле след интервенция на Де Роон. Кевин Френд посочи доста пресилено бялата точка, а домакините бурно протестираха. Серхио Агуеро реализира 11-метровия наказателен удар, изравнявайки резултата.

В 78-ата минута Даунинг изпълни много опасно пряк свободен удар, Кабайеро изби, а Негредо се пребори за топката и пусна към Чембърс, който отново даде аванс на Мидълзбро.

Пет минути преди почивката Габриел Жесус изравни, след като засече с глава центриране на Агуеро.