Гранада също каза "Адиос" на Ла Лига (видео)

Гранада стана вторият отбор, който изпада от Примера дивисион. Днес тимът на Тони Адамс се сбогува с елитния си статут, след като загуби с 1:2 като гост на Реал Сосиедад и вече няма и теоретичен шанс да се спаси. Разликата с първия тим над чертата е 10 точки, а до края на Гранада остават само три мача. Преди седмица Осасуна също потегли към Сегунда Дивисион. Очаква се Спортинг Хихон да бъде последният изпадащ.

Гранада се намира в много слаба форма и регистрира пето поредно поражение. То стана факт чак в 84-ата минута след попадение на Хуанми. Преди това домакините от Сосиедад бяха повели във финалните секунди на първата част чрез Карлос Вела.

Адриан Рамос обаче изравни в 65-ата минута и вдъхна надежди за някаква положителна развръзка като тази от последните три сезона, в които съставът оцеляваше най-много с 2 точки над чертата.

подобно на това от миналия сезон, когато Гранада оцеля с една точка над чертата. Баските от Реал обаче бяха с класа над своя съперник и заслужено стигнаха до победата, която ги изкачи до шестото място, пращащо в Лига Европа.