Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:2

ЦСКА (М) загря с разгром срещу Локо (М) преди мача на истината (видео)

Шампионът ЦСКА (Москва) показа, че няма да се откаже лесно от защитата на титлата си. "Армейците" разбиха с 4:0 Локомотив (Москва) в столичното дерби от 25-ия кръг на Премиер лигата и отново се доближиха на 6 точки от водача Спартак (Москва) преди решителния мач помежду им през уикенда.

Всичко в двубоя на "Арена ЦСКА" беше решено още до почивката, когато домакините вече водеха с 3:0 след голове на Алан Дзагоев, Витиньо и Александър Головин. През второто полувреме Бибрас Натхо оформи крайния резултат. Реферът Сергей Карасьов не показа нито един жълт картон, което също е добра новина за ЦСКА в навечерието сблъсъка, който може да реши изхода на първенството.
След няколкото грешни стъпки на Зенит, ЦСКА остана единственият преследвач на лидера Спартак (Москва). В предишния кръг тимът на Виктор Гончаренко спечели трудно при гостуването си на Уфа, а дербито с Локомотив можеше да отговори на много въпроси. "Армейците" загубиха мача срещу "железничарите" през есента и бяха жадни за реванш. Георги Миланов се завърна в групата след контузия, но остана сред резервите. В предни позиции започнаха Витиньо и Алексей Ионов, а Марио Фернандес и Александър Головин действаха по двата фланга.

В състава на Локо Неманя Пейчинович замени капитана Ведран Чорлука, който претърпя операция и ще отсъства около половин година. На върха на атаката беше Ари, подкрепян от Алексей Миранчук. Възпитаниците на Юрий Сьомин влязоха в силна серия през пролетта въпреки че равенствата им са повече от победите, сериозно се намесиха в битката за местата, даващи право на участие в Лига Европа.
Първоначалният натиск на ЦСКА бързо даде резултат. В 11-ата минута Витиньо хитро намери Дзагоев в наказателното поле, той финтира Пейчинович и с удар под плонжа на Гилерме изведе шампионите напред. Само три минути по-късно Миранчук отправи много добър пас към Майкон Маркес, но Игор Акинфеев следеше играта и излезе навреме, за да изпревари бразилеца.

Още преди да са изминали 20 минути Дзагоев получи травма и вместо него се появи Кирил Набабкин. "Армейците" атакуваха разнообразно и Ионов стреля опасно от малък ъгъл, пращайки топката в мрежата, но от външната страна.
Локомотив игра силно в средата на полувремето, когато Мануел Фернандеш на два пъти затрудни Акиндеев. В първия случай руският национал изби в корнер, а в следващата ситуация Ари получи шанс за добавка, но не уцели опразнената врата. В 35-ата минута мощен шут на Витиньо премина близо до гредата, но в 39-ата нападателят ликуваше. Той беше намерен пред наказателното поле от Ионов, преодоля Соломон Кверквелия и покачи на 2:0. Не след дълго груба грешка на Дмитрий Тарасов доведе до свветкавична контра и попадение на Головин, след което стана ясно, че трите точки ще са за ЦСКА.

"Армейците" не спряха да тероризират съперника си и в началото на второто полувреме резултатът стана 4:0. Този път точен беше Бибрас Натхо, който получи подаване от Марио Фернандес и с мощен шут разстреля Гилерме. След това отборът на Гончаренко намали темпото, с ясната цел да запази сили за следващото дерби - това срещу Спартак.