Амкар остана в битката за Европа след късна драма в Москва (видео)

Националът Петър Занев и съотборниците му от Амкар записаха четвърто поредно равенство в Премиер лигата на Русия. Тимът от Перм направи 3:3 като гост на Локомотив (Москва), а големият герой беше Дарко Бодул, който заби хеттрик във вратата на "железничарите". Локо обърна резултата от 0:1, до 3:1, но не успя да задържи преднината си и да измести Ростов от петото място. Отборът на Юрий Сьомин е 6-ти с 35 точки, а Амкар има 34 и също запази шансовете си да атакува класиране за Лига Европа.

Гостите поведоха в 22-ата минута след добър пробив на Роланд Гиголаев. Неговото центриране стигна до Бодул и той с много прецизен удар намери долния десен ъгъл на вратата, пазена от Гилерме. Локомотив отговори с няколко опаси атаки и заслужено изравни в 42-ата минута. Тогава Ари свали топката с глава към Алексей Миранчук и младата звезда на тима елегантно преодоля излезлия да го пресрещне Дмитрий Хомич.
В 54-ата минута домакините по подобен начин реализираха и втори гол. Този път Ведран Чорлука продължи пътя на топката към далечната греда, където Дмитрий Тарасов с летящ плонж вкара за 2:1. Само две минути по-късно Хомич повали Миранчук в наказателното поле и Мануел Фернандеш безпроблемно се разписа от бялата точка.

Всичко изглежаше перфектно за Локо, но Амкар нямаше намерение да предава. В 61-ата минута тимът от Перм също получи правото да изпълни дузпа. Това обаче беше грешка на съдията Сергей Иванов, защото Гиголаев откровено симулира след шпагата на Соломон Кверквелия. Бодул прати Гилерме в обратния ъгъл и намали на 2:3.
В 80-ата минута Чорлука се контузи и стана ясно, че ще отсъства до края на сезона. В 88-ата Амкар изравни по изключително куриозен начин. В основата на попадението беше Занев, който шутира, топката отскочи към Бодул и въпреки че нападателят не успя да я продължи към мрежата, тя се отби от него след удара на резервата Станислав Прокофиев и влетя във вратата на Локомотив.

В следващия кръг столичният тим излиза срещу ЦСКА (Москва), а Амкар приема друг от отборите с амбиции за Лига Европа - Краснодар.